04.04.2022 / Wyposażenie wnętrz
Kominek na pellet jest dość nowym urządzeniem grzewczym, które działa w oparciu o surowce przyjazne dla środowiska. Urządzenie ma nie tylko przyzwoite właściwości estetyczne, ale także łączy w sobie wysoką wydajność i efektywność ekonomiczną.
Do działania kominków używa się pelletu, czyli małych sprasowanych granulek. Składają się one z materiałów odpadowych uzyskanych z obróbki drewna. W celu wytworzenia pelletu wióry i trociny drzewne są prasowane pod wysokim ciśnieniem bez dodatku środków chemicznych.
Granulki mają kształt walca i nie są dłuższe niż siedemdziesiąt milimetrów. Ich maksymalna średnica wynosi dziewięć milimetrów, co sprawia, że są o wiele łatwiejsze do przechowywania niż drewno opałowe – dodają eksperci z portalu https://iwonapellets.pl
Zawartość wilgoci w pellecie jest o połowę mniejsza niż w drewnie, dzięki czemu podczas spalania uzyskuje się więcej ciepła.
Zewnętrznie kominek na pellet jest podobny do zwykłego kominka opalanego drewnem. Jednak pod względem budowy wewnętrznej i funkcjonowania jest to urządzenie o wyższym stopniu zaawansowania technologicznego, które umożliwia pełną automatyzację procesu pozyskiwania ciepła za pomocą peletów.
Kominek na pellet jest zamykany specjalnymi przezroczystymi drzwiczkami wykonanymi z wytrzymałego szkła. Dzięki temu rozwiązaniu można podziwiać widok otwartego ognia. Po obu stronach urządzenia znajdują się małe otwory, przez które ciepło ucieka do pomieszczenia.
Wbudowany kominek. Urządzenie takie jest w całości wbudowane w otwór w ścianie. Zbiornik na pellet może być umieszczony w dodatkowym pomieszczeniu lub zamaskowany za pomocą okładziny. Kominek pozostawiono odsłonięty, tak jakby był kominkiem opalanym drewnem.
Oddzielna konstrukcja kominka. Kominek posiada już własną obudowę w postaci stalowej obudowy i płyt ceramicznych, które pozwalają na utrzymanie ciepła przez długi czas. W górnej części urządzenia znajduje się zbiornik na pellet. Typ urządzenia grzewczego dobiera się w zależności od charakterystyki pomieszczenia.
Komora paleniska na pellet jest wykonana z żeliwa lub litej stali o wysokiej gęstości. Żebra na powierzchni komory spalania zwiększają konwekcyjną moc cieplną. W przeciwieństwie do kominków wolnostojących, urządzenia naścienne mogą być wykonane z paleniskiem o dużej powierzchni, co umożliwia załadunek drewna oprócz pellety.
W dolnej części kominka znajduje się palnik, do którego doprowadzane jest paliwo i gorące powietrze. Dozowanie pelletu i tlenu zapewnia całkowite spalanie pelletu, co poprawia wydajność i ekonomiczność procesu ogrzewania. Niektórzy producenci wyposażają kominki w palnik z automatycznym zapłonem.
Kominki są wyposażone w automatyczny system sterowania. Obecność czujników temperatury, regulatorów i silników elektrycznych ułatwia sterowanie całym procesem ogrzewania. Panel sterowania automatycznego może być umieszczony na szafie. W droższych modelach kominek może być sterowany zdalnie.
21.03.2023 Pościele
Prasowanie pościeli należy do czynności, które zabierają dużo czasu, ponadto prasowanie tak dużej powierzchni jest po prostu niepraktyczne, nierzadko wiąże się również z przesuwaniem mebli, aby zorganizować miejsce. Dla osób, które nie posiadają lub nie chcę przeznaczać zbyt wiele czasu na prasowanie pościeli. Przygotowaliśmy kilka propozycji, które […]
Czytaj dalej21.03.2023 Salon
20.03.2023 Dekorowanie
04.08.2022 Wyposażenie wnętrz
14.07.2022 Aranżacja wnętrz
14.06.2022 Do wnętrz
05.06.2022 Aranżacja wnętrz