07.09.2023 / Współpraca
Artykuł sponsorowany
W projektach nowoczesnych domów jednorodzinnych często stosowanym rozwiązaniem są układy funkcjonalne z otwartą strefą dzienną. Otwarte wnętrza dają ciekawe możliwości aranżacyjne oraz sprawiają wrażenie bardziej przestronnych. Idealnie sprawdzają się zarówno w dużych, jak i małych domach, które wizualnie zyskują na atrakcyjności. Taka koncepcja świadczy nie tylko o nowoczesnym podejściu do projektowania i aranżacji wnętrz, ale również przynosi wiele korzyści praktycznych.
Projektowanie w domu otwartej strefy dziennej pozwala na płynne połączenie różnych części tej przestrzeni. Takie rozwiązanie daje mieszkańcom możliwość elastycznego przesuwania funkcji i łatwego dostosowania przestrzeni do bieżących potrzeb. Otwarty układ wnętrza sprzyja budowaniu relacji między domownikami, umożliwiając swobodne rozmowy i spędzanie czasu razem. Strefa dzienna to miejsce, w którym rodzina przebywa najczęściej, kluczowe jest więc zapewnienie optymalnej ilości naturalnego światła. Odpowiedni układ przeszkleń i właściwa lokalizacja domu na działce gwarantują doskonałe doświetlenie całego wnętrza. Tak zaprojektowana strefa dzienna nie tylko wygląda zachwycająco, ale również pozwala na efektywne wykorzystanie energii słonecznej, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania.
Zobacz projekty domów ARCHON+, odkryj ich zalety oraz sprawdź, jak kreatywnie i praktycznie urządzić otwartą przestrzeń strefy dziennej.
To wyróżniający się prostą bryłą dom z poddaszem użytkowym, w którego projekcie uwzględniono energooszczędne instalacje: wentylację mechaniczną z rekuperacją oraz pompę ciepła. Nowoczesny design podkreślają duże przeszklenia oraz ciekawa kompozycja jasnego i grafitowego tynku z elementami drewnianymi na elewacji. Główne wejście do domu, chronione przez funkcjonalny podcień, prowadzi do przestronnej i słonecznej strefy dziennej. Salon został zaprojektowany tak, by mógł pomieścić komfortową sofę. Jadalnia płynnie łączy się z salonem, tworząc miejsce do wspólnego spędzania czasu, a przyległy do niej taras stanowi dodatkową przestrzeń relaksu. Kuchnia, choć otwarta, zachowuje pewną niezależność, w jej obrębie zaplanowano praktyczny barek śniadaniowy. Blaty kuchenne oferują dużo miejsca do pracy, a znajdująca się obok spiżarnia to dodatkowa przestrzeń do przechowywania. Przy kuchni przewidziano także wyjście na mniejszy taras, idealny na poranną kawę. W drugiej części parteru zaprojektowano dodatkowy pokój oraz łazienkę z miejscem na kabinę prysznicową. Poddasze to prywatna strefa mieszkańców z trzema sypialniami, które za sprawą szerokich portfenetrów zyskały dużą ilość naturalnego światła. Na wyższej kondygnacji znajduje się również garderoba, łazienka oraz pralnia z suszarnią.
Ta zaprojektowana w stylu nowoczesnej stodoły parterówka robi wrażenie od pierwszego spojrzenia. Minimalizm bryły podkreśla dwuspadowy dach bez okapów, pokryty antracytową dachówką, która doskonale współgra z kombinacją białego i grafitowego tynku na elewacji. Taras ozdobiony jest pergolą z bocznymi panelami, dodającym całości klimatycznego uroku. Wnętrze tego niewielkiego domu jest bardzo pomysłowo zaplanowane. Strefa dzienna jest otwarta, co dodaje jej przestronności. W salonie z kominkiem przewidziano miejsce na wygodny zestaw wypoczynkowy, jadalnia mieści obszerny rodzinny stół, a w kuchni można zaaranżować pojemną zabudowę oraz nowoczesną wyspę. Dodatkowym atutem kuchni jest sąsiadująca z nią spiżarnia. Część prywatna została wyraźnie zdefiniowana w ramach jednokondygnacyjnego wnętrza, składa się z trzech sypialni, z których dwie mają wyjście do ogrodu. Główna sypialnia ma swoją garderobę. „Dom w kosaćcach 2 (N)” oferuje także dwie łazienki oraz pomieszczenie gospodarcze, w którym można zorganizować pralnię.
To bardzo ciekawy projekt z poddaszem użytkowym, odpowiedni do realizacji na wąskich działkach. Elewacja w jasnych tonach z grafitowymi akcentami oraz elementami drewnianymi nadaje bryle uniwersalnego i eleganckiego wyglądu. Wejście główne zostało zabezpieczone praktycznym podcieniem, który chroni strefę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Salon płynnie łączy się z jadalnią, a duże przesuwne przeszklenie dodaje wnętrzu wizualnej przestronności. W centralnym punkcie salonu umieszczono kominek. Kuchnia jest funkcjonalna, z przemyślaną zabudową i miejscem na barek śniadaniowy. Atutem jest spiżarnia umiejscowiona pod schodami. Dodatkowy pokój na parterze to ustawny gabinet zlokalizowany w części frontowej budynku. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie, w tym główna sypialnia z własną garderobą i kącikiem wypoczynkowym. Z korytarza dostępna jest łazienka oraz dodatkowa garderoba.
Projekty domów ARCHON+ to różnorodna oferta, spełniająca indywidualne założenia i oczekiwania Inwestorów. Zapraszamy na archon.pl
29.10.2024 Salon
Marzysz o tym, aby Twój salon nabrał wyjątkowego charakteru? Rozważ wykonanie w nim sufitu podwieszanego! To rozwiązanie, które może całkowicie odmienić wnętrze, dodając mu nowoczesności, elegancji, a nawet przytulności. Chcesz dowiedzieć się, jak może wyglądać sufit podwieszany w salonie i co zyskasz, decydując się na taką zabudowę? Sprawdź artykuł pełen […]
Czytaj dalej25.10.2024 Marki
21.10.2024 Sypialnia
17.06.2024 Budowa i remont
29.04.2024 Do wnętrz
25.04.2024 Współpraca
24.04.2024 Współpraca