18.11.2021 / Wyposażenie wnętrz
Prowadząc magazyn lub nim zarządzając, musisz pamiętać o wielu istotnych kwestiach. Jedną z nich jest bez wątpienia zadbanie o odpowiednie elementy wyposażenia ułatwiające organizację przestrzeni.
W takim przypadku większość przedsiębiorców sięga po regały paletowe. Są one niezwykle praktyczne. Umożliwiają bowiem optymalizację powierzchni, na której będą składowane towary, co przekłada się pozytywnie na efektywność pracy. O czym jednak należy koniecznie pamiętać, wybierając takie elementy wyposażenia? Sprawdź!
Wybierając regały paletowe, musisz w pierwszej kolejności wybrać odpowiedni ich rodzaj. Najczęściej wyróżnia się trzy główne grupy takich elementów wyposażenia do magazynu – klasyczne, wjezdne i przepływowe. Który z nich wybrać? Oczywiście należy dopasować typ do rodzaju prowadzonej działalności.
Klasyczne regały paletowe sprawdzają się niemalże wszędzie. Są bardzo uniwersalne i funkcjonalne. Można trzymać na nich wszelkiego rodzaju towary – zarówno spaletyzowane, jak i nie.
Regały wjezdne są polecane wtedy, gdy przechowywanych w magazynie towarów nie można trzymać jeden na drugim. Specjalna konstrukcja umożliwia wjazd wózka widłowego do ich wnętrza.
Regały przepływowe sprawdzają się natomiast najlepiej przy pracy z produktami cechującymi się krótkim okresem przydatności do spożycia. Można się domyślić, że chodzi tutaj głównie o żywność, ale także i np. leki. Specjalne rolki umożliwiają bowiem samoczynne przesuwanie się palet na drugi koniec regału.
Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, dokładnie przemyśl, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze. W większości przypadków będą to jednak zapewne klasyczne regały paletowe.
Rodzaj regału paletowego dopasowany, a więc co teraz? Najwyższy czas wybrać jego odpowiednią wielkość. Najczęściej spotykane są regały z ramą o wysokości 200, 250, 300, 400, 500 oraz 600 cm. Belki paletowe w standardowych długościach to natomiast te o wymiarach 95, 185, 225, 270, 330, 360, 390 cm. Głębokość regałów paletowych to w większości przypadków 110 cm.
Wszystkie wymienione wartości należy oczywiście dopasować do specyfiki zarówno pomieszczenia, jak i składowanych towarów.
Kolejny niezwykle ważny aspekt to maksymalne obciążenie belek. Po raz kolejny dostosuj je do swojego asortymentu. Udźwig 1500 kg sprawdzi się w przypadku lżejszych towarów, natomiast 3000 kg do tych o zdecydowanie wyższej wadze, np. przy materiałach budowlanych.
Na koniec pamiętaj, że tego typu regały muszą każdego roku przejść szczegółową kontrolę przeprowadzoną przez specjalistę. Taka inspekcja jest obowiązkowa. Pozwoli zagwarantować bezpieczeństwo zarówno Tobie, jak i Twoim pracownikom oraz towarom składowanym w magazynie.
24.03.2023 Kuchnia i jadalnia
Kuchnia jest wyjątkowym miejscem, w którym nie tylko przygotowujemy posiłki, ale również spotykamy się z domownikami przy śniadaniu i odpoczywamy przy filiżance ulubionej kawy. Ze względu na ograniczenia przestrzenne w wielu mieszkaniach czy domach wydzielenie osobnej strefy jadalnianej jest niemożliwe. Funkcję stołu jadalnianego przejmuje więc blat, a krzeseł – hokery. Modne, wysokie krzesła […]
Czytaj dalej24.03.2023 Budowa i remont
23.03.2023 Dekorowanie
04.08.2022 Wyposażenie wnętrz
14.07.2022 Aranżacja wnętrz
14.06.2022 Do wnętrz
05.06.2022 Aranżacja wnętrz