03.03.2022 / Salon
Art Deco to styl, który upowszechnił się w okresie dwudziestolecia międzywojennego i znów cieszy się ogromną popularnością. Ci, którzy świetnie odnajdują się w szykownych, wysublimowanych wnętrzach z pewnością pokochają tę estetykę. Jeśli fascynuje Cię awangardowe wydanie klasyki, dowiedz się, jak urządzić salon w stylu Art Deco, a z pewnością swoją aranżacją zrobisz ogromne wrażenie na wszystkich odwiedzających Twoje mieszkanie! Sprawdź jak wprowadzić wyjątkowy styl Art Deco do swojego mieszkania!
Artystyczny jak sama nazwa wskazuje, bazujący na nieprzemijającej od wieków klasyce, a jednocześnie wybiegający w przyszłość – tak najkrócej opisać można styl art deco. Geometryczne bryły, wysoki połysk, przemyślane, kunsztowne detale to najbardziej charakterystyczne cechy, którymi wyróżnia się art deco. Urządzony zgodnie z tym kanonem piękna salon to kwintesencja elegancji.
Obowiązuje tu stonowana kolorystyka. Dominują różne odcienie beżu i szarości oraz czerń i biel. Uzupełniają je dostojne kolory wprowadzające nutkę tajemniczości jak: głęboki burgund, granat, czy butelkowa, malachitowa lub szmaragdowa zieleń. Oczywiście nie może zabraknąć dodatków w kolorze złota. Pojawiają się kontrastowe zestawienia jasnych i ciemnych barw, a szczególnie bieli i czerni, które nadają wnętrzu szczególnej wyrazistości.
We wzornictwie zasadą jest powtarzalność i symetria, wnętrza w stylu art deco są uporządkowane. Na ścianach doskonale sprawdzą się efektowne tapety z geometrycznym motywem, a na podłodze salonu parkiet lakierowany na wysoki połysk. Pamiętajmy, że w wyposażeniu niedopuszczalny jest przerost formy nad funkcją, bo oprócz estetyki praktyczna rola przedmiotu jest także istotna.
Meble art deco wyglądają luksusowo. Mają proste, klasyczne bryły. Zazwyczaj zrobione są z ciemnego drewna o połyskującym wykończeniu. Komplet wypoczynkowy, który jest podstawą wyposażenia każdego salonu to wygodna tapicerowana sofa i fotele z obiciem z przyjemnej w dotyku aksamitnej tkaniny.
Doskonale sprawdzą się modele na nóżkach w kolorze złotym, bo złote detale są tu bardzo pożądane. Przy nich koniecznie ustawmy elegancki stolik o prostej konstrukcji, np. metalowy ze szklanym lub marmurowym blatem.
Co prawda mieszkanie w stylu art deco charakteryzuje się wykorzystaniem materiałów wysokiej jakości, ale nie oznacza to, że na wyposażenie musimy wydać fortunę. Drogie wysokogatunkowe surowce z powodzeniem można zastąpić doskonale je imitującymi tańszymi odpowiednikami, np. gres przypominający marmur świetnie zastąpi naturalny kamień, a fornirowane płyty zastąpią lite drewno.
Ofertę mebli idealnie pasujących zarówno do stylu art deco, jak i wielu innych znajdziesz na https://mebi.pl/
Dekoracyjne designerskie lampy zarówno wiszące, jak i podłogowe, czy stołowe, ewentualnie kryształowe żyrandole w stylu glamour to must have salonu urządzonego zgodnie z estetyką art deco. Ściany mogą przyozdobić wyszukane, niebanalne dzieła sztuki czy lustra w efektownych ramach. Na blacie komody, czy innych meblach ustawić możemy szklane lub mosiężne wazony o unikatowym kształcie.
Dobrym uzupełnieniem aranżacji będzie okazała palma. Musimy pamiętać, że w stylu art deco przepych to rzucająca się w oczy wystawność, a nie wielka liczebność dekoracji. Wiele innych inspiracji i porad dotyczących urządzania mieszkania znajdziesz na https://mebi.pl/blog/
Teraz, kiedy już wiesz, co to jest art deco, czym się wyróżnia i co uwzględnić w wystroju, możesz przystąpić do urządzenia wnętrza własnego salonu, który bez wątpienia będzie wyglądał bardzo reprezentacyjnie i zapewne zrobi niesamowite wrażenie na każdym, nie wyłączając prawdziwych koneserów. Powodzenia!
03.09.2024 Porady
Wybór odpowiedniego nagrobka to ważna decyzja, która często wiąże się z chwilą refleksji i pamięci o bliskich. W Trójmieście, regionie bogatym w historię i kulturę, możliwości wyboru nagrobka są liczne, a różnorodność dostępnych opcji może przytłaczać. Jak wybrać odpowiedni nagrobek w Trójmieście? Zrozumienie lokalnych przepisów Przed dokonaniem wyboru nagrobka w Trójmieście, warto zapoznać […]
Czytaj dalej03.09.2024 Kuchnia i jadalnia
30.08.2024 Style wnętrzarskie
27.08.2024 Salon
26.07.2024 Salon
27.06.2024 Salon
27.06.2024 Salon