30.04.2022 / Aranżacja wnętrz
Amarantowy to energetyczny i intensywny kolor, który nie jest zbyt często wykorzystywany w aranżacji wnętrz, a szkoda, bo potrafi naprawdę pięknie ożywić mieszkanie i dodać mu wyrazu. Amarantowy możemy zastosować jedynie w postaci dodatków lub na większych powierzchniach takich jak ściany, meble czy zasłonki. To, w jakim zakresie go wykorzystamy, zależy od naszego gustu oraz stylu, w jakim urządzamy wnętrze.
Amarantowy to kolor, który będzie pasował zarówno do mieszkania urządzonego w stylu minimalistycznym, jak i awangardowym czy klasycznym lub luksusowym. Amarant to wręcz wymarzony kolor do salonu czy sypialni, ale w ciekawy sposób możemy go także przemycić do kuchni i łazienki, a nawet do przedpokoju. Sprawdź, jak wykorzystać kolor amarantowy podczas urządzania mieszkania.
Kolor amarantowy często uznawany jest za odcień różu, jednak w rzeczywistości jest on sklasyfikowany jako różowy odcień czerwieni. Powstaje on z połączenia kolorów czerwonego, zielonego i niebieskiego. Amarant bywa też mylony z fuksją, choć są to dwa różne kolory. W fuksji znajdziemy znacznie większą domieszkę fioletu, aniżeli w kolorze amarantowym.
Kolor amarant – z czym łączyć? Amarantowy doskonale komponuje się ze wszystkimi spokojnymi klasycznymi kolorami takimi jak:
Wygląda on również bardzo ładnie w zestawieniu z różnymi gatunkami naturalnego drewna oraz z wieloma odcieniami brązu– zarówno tymi chłodnymi, jak i cieplejszymi. Sprawdzą się też klasyczne eleganckie zestawienia koloru amarantowego ze złotem i srebrem.
Do koloru amarantowego pasują także wszystkie delikatne pastele takie jak subtelne błękity, lekkie fiolety, miętowy czy blady róż.
Jeśli lubimy odważniejsze i bardziej energetyczne połączenia kolorystyczne, to z pewnością spodoba nam się duet amarantu z kolorem intensywnie pomarańczowym, czy ze słonecznym odcieniem żółtego. Niesamowicie wygląda też kolor amarantowy zestawiony z granatem, nasyconym fioletem, intensywnym błękitem oraz soczystą zielenią. Bardzo silne i wyraziste, ale też dające piorunujący efekt jest zestawienie amarantu z czerwienią.
Amarant w sypialni albo salonie to doskonały pomysł! Kolor amarantowy ożywi minimalistyczne, modernistyczne i industrialne wnętrza, podkreśli romantyzm mieszkania w stylu shabby chic i prestiż takiego urządzonego w stylu glamour. Jest też wręcz niezastąpiony w przestrzeniach orientalnych i etnicznych oraz eklektycznych.
Tę energetyczną barwę możemy przenieść na ścianę, co sprawdzi się w jasnych pokojach o większym metrażu lub zastosować w postaci mebli bądź dodatków, co będzie pasować praktycznie do każdej przestrzeni.
W jasnym przestronnym wnętrzu bardzo ładnie będzie wyglądać na przykład amarantowa sofa lub narożnik albo fotele w tym kolorze. Z kolei przy stole w jadalni lub kuchni możemy postawić krzesła z amarantowymi wyściełanymi siedziskami.
Bezpretensjonalne i oryginalne będą też amarantowe dodatki takie jak dekoracyjne poduszki, rama lustra w tym energetycznym kolorze, wazonik czy doniczka.
Amarant w sypialni, salonie, a może w łazience? Amarantowy to bardzo wdzięczny kolor, który pasuje do różnych stylów i pięknie komponuje się z wieloma innymi barwami. Trzeba jednak pamiętać, że w nadmiarze może on przytłaczać i wprowadzać do pomieszczeń zbyt dużo intensywnej energii.
Kolor amarant – z czym łączyć tę barwę? Jeśli chcemy tylko nieco ożywić monochromatyczne spokojne wnętrze, to osiągniemy to już zaledwie kilkoma niewielkimi dodatkami w tym kolorze. Z kolei, jeśli zdecyduje się na jego zastosowanie na większej powierzchni, to lepiej, aby meble i dodatki były w spokojniejszych stonowanych barwach.
Amarant dodaje energii – psychologia kolorów ma wiele do powiedzenia na temat odcieni czerwieni! Przeczytaj: https://wnetrzadlaciebie.com/poznaj-psychologie-kolorow-jaki-kolor-wnetrza-pasuje-do-twojej-osobowosci.
29.09.2023 Akcesoria domowe
Kominek jest nie tylko uzupełniającym źródłem ciepła i elementem dekoracyjnym reprezentacyjnego salonu. Z powodzeniem może pełnić funkcję głównego ogrzewania, do tego jest ekonomiczny i ekologiczny. Sprawdź, czym palić w kominku i czy brykiet drzewny jest odpowiednim paliwem stałym, aby w kominku mogły rozpalić się płomienie praktycznego, ale też przytulnego ognia. Co to jest […]
Czytaj dalej29.09.2023 Ogród
28.09.2023 Aranżacja wnętrz
28.09.2023 Aranżacja wnętrz
28.09.2023 Biuro
27.09.2023 Łazienka
21.09.2023 Pokój dziecka