21.08.2023 / Łazienka
Każdy element wyposażenia łazienki powinien być wybrany z niezwykłą uwagą. W aranżacji tego pomieszczenia równie ważna jak estetyka jest funkcjonalność. Mogłoby się wydawać, że rodzaj baterii nie wymaga tak dużego zainteresowania. Zwykle skupiamy się na widocznych częściach. Jednak w przypadku zakupu armatury łazienkowej istotną kwestią jest zapoznanie się z jej charakterystyką, aby uniknąć niepotrzebnych wątpliwości i późniejszych kłopotów. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na baterie podtynkowe, czy natynkowe, warto najpierw dowiedzieć się, jakie są ich wady i zalety, aby idealnie dostosować je do swoich preferencji i wygody w użytkowaniu. Co różni obydwa typy baterii i czym się kierować podczas zakupu?
Jest to najczęściej wybierane rozwiązanie, więc zanim poznasz alternatywę dla baterii natynkowej, warto przyjrzeć się, dlaczego można spotkać ją w większości domów i mieszkań. Przede wszystkim wiąże się to z prostotą montażu, a także z łatwością dostępu do instalacji w przypadku jej wymiany. Wszelkie poprawki bowiem wykonuje się szybko i bez zbędnych komplikacji. Nie bez znaczenia jest również szeroki wybór modeli, który pozwala dobrać wzór, a także kolor według własnego gustu. Baterie natynkowe świetnie się sprawdzą w łazienkach o standardowych wymiarach. Doskonale uzupełnią również aranżacje w stylu retro.
Przystępna cena i prostota to główne zalety, dzięki którym ten rodzaj baterii cieszy się dużą popularnością. Oprócz tego za ich wyborem może przemawiać:
Podczas wyboru baterii natynkowej, niezależnie od tego, czy chodzi o umywalkową, wannową czy też prysznicową, głównym czynnikiem powinna być jej jakość. Trwałość wybranego modelu to gwarancja długiego użytkowania bez konieczności przeprowadzania częstych napraw.
Armatura podtynkowa gromadzi coraz szersze grono wielbicieli. Kluczowy wpływ na jej wybór mają przede wszystkim wysoki poziom estetyki i oszczędność miejsca w łazience, zwłaszcza tej niewielkich wymiarów. Wynika to z faktu umiejscowienia instalacji i elementów dostarczających wodę w ścianie. Najlepszym momentem na montaż baterii podtynkowej będzie zatem etap wykończenia wnętrza lub gruntowny remont łazienki. Jak sama nazwa wskazuje, ukryte elementy będą znajdowały się pod płytkami, więc w przypadku odświeżania tego pomieszczenia, należy wziąć pod uwagę ich skuwanie. Nie oznacza to w żadnym wypadku, że gdyby wydarzyła się jakakolwiek awaria, będzie trzeba zniszczyć ścianę. Oprócz dostępu, który umożliwia wszelkie naprawy, można także wyposażyć się w box podtynkowy, który zapewnia jeszcze prostsze dotarcie do serca baterii.
Do niewątpliwych zalet baterii podtynkowych można zaliczyć:
Wszelkie przyłącza, a także korpus baterii ukryte są w ścianie, co powoduje, że nie odstają i są niewidoczne z zewnątrz. Bogata oferta wzorów części zewnętrznych sprawia, że każdy znajdzie model, który będzie doskonale współgrał z aranżacją łazienki.
Każda z nich posiada walory, które powodują, że wybór ogranicza się w większości tylko do własnych preferencji. Duże znaczenie ma głównie pomysł na wystrój łazienki i to, w jakim stopniu ma on ulec zmianie. Jeśli jesteś na początku urządzania swojego wnętrza, założenie baterii podtynkowej będzie tylko jednym z etapów, który nie spowoduje większych kłopotów podczas montażu. Profesjonalnie wykonana instalacja poszczególnych elementów, zapewni bezawaryjne użytkowanie na długie lata. Jeśli marzy Ci się drobna, kosmetyczna zmiana elementów wyposażenia tego pomieszczenia, zdecyduj się na montaż baterii natynkowej.
Wiesz już, który rodzaj baterii do łazienki spełni Twoje oczekiwania? Koniecznie zajrzyj na stronę sklepu internetowego Reuter.com i już dziś odmień oblicze swojej łazienki!
14.10.2024 Aranżacja wnętrz
Urządzanie małego salonu fryzjerskiego wiąże się z wyzwaniami. Jednak przy odpowiednim podejściu możliwe jest stworzenie funkcjonalnej przestrzeni, w której praca będzie przyjemnością. Mały salon fryzjerski może stać się ulubionym miejscem klientów, do którego będą z chęcią wracać. Sprawdź, o czym musisz pamiętać, tworząc jego aranżację. Podpowiadam, jak […]
Czytaj dalej09.10.2024 Porady
03.10.2024 Aranżacja wnętrz
20.05.2024 Łazienka
15.05.2024 Łazienka
01.02.2024 Łazienka
19.01.2024 Łazienka