23.02.2022 / Porady
Domy modułowe to technologia, która zyskuje w Polsce coraz więcej zwolenników. Co warto o nich wiedzieć? Z czego powstają domy modułowe? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.
Domy modułowe to budowle, które powstają z gotowych elementów wytwarzanych w wyspecjalizowanych fabrykach. Na miejscu budowy są natomiast tylko składane, co sprawia, że powstają bardzo szybko i mogą być stawiane niezależnie od pory roku.
Technologia modułowa jest najszybszym ze znanych obecnie systemów budowy, ponieważ w domu całorocznym można zamieszkać nawet po 2-3 miesiącach od wyboru projektu.
Z czego powstają domy modułowe? Najczęściej wykorzystywana jest jedna z dwóch technologii, czyli keramzytobeton lub metalowa bądź drewniana konstrukcja szkieletowa. Oczywiście domy modułowe posiadają ocieplenie zewnętrzne oraz elewację, co sprawia, że niczym nie odbiegają od domów budowanych w tradycyjny sposób.
W przypadku domów modułowych całorocznych należy również pamiętać o wykonaniu fundamentów, ponieważ to właśnie na nich stawiany jest tego typu budynek.
Popularność domów modułowych sprawia, że wiele osób zaczyna interesować się tą technologią. Co warto o niej wiedzieć? Przede wszystkim należy mieć świadomość, że dom modułowy może być zamieszkiwany przez cały rok.
Tego typu budynki są również uznawane za tanie w budowie oraz eksploatacji, co wynika z faktu, że są energooszczędne. Jest to jedna z najbardziej oczywistych cech domów modułowych. Więcej informacji na ich temat można znaleźć w artykule: Domki modułowe bez pozwolenia – najczęściej zadawane pytania.
Jak już wspomniano coraz więcej Polaków przymierza się do postawienia domu modułowego. Dlaczego warto to zrobić? Przede wszystkim ze względu na krótki czas budowy, co sprawia, że nie trzeba długo czekać na zrealizowanie inwestycji. Decyzja o postawieniu domu modułowego pozwala szybko „pójść na swoje”. Istotna w tym przypadku jest również wysoka jakość, która wynika z faktu, że poszczególne elementy domu wytwarzane są w fabryce.
Dzięki temu nie ma mowy o niedokładnościach, czy niedociągnięciach. Poza tym do budowy domów modułowych wykorzystywane są najwyższej klasy materiały, które gwarantują energooszczędność. W przyszłości przekłada się to na tańszą eksploatację, czyli niższe rachunki za energię. Co jeszcze przemawia za postawieniem domu modułowego? Wiele osób zwraca uwagę na możliwość optymalnego dopasowania powierzchni do własnych potrzeb.
Co więcej, w wielu przypadkach można ją w przyszłości rozbudować poprzez doklejenie kolejnego modułu. Takie rozwiązanie pozwala również zoptymalizować koszty, ponieważ można zamieszkać w pojedynczym module, a docelowo rozbudować dom o kolejne.
Podsumowując należy stwierdzić, że technologia modułowa ma wiele zalet, co sprawia, że popularność tego typu domów będzie systematycznie rosła. Oczywiście decydując się na takie rozwiązanie należy odpowiednio wybrać wykonawcę, który zagwarantuje najwyższą jakość. Przykładem może być firma MARKAEKO, która istnieje na rynku od 2010 roku. Jej oferta znajduje się pod linkiem https://markaeko.pl/.
10.01.2025 Aranżacja wnętrz
Urządzanie łazienki to wyzwanie, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z niewielką przestrzenią, nietypowym układem czy specyficznymi wymaganiami estetycznymi. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem są meble łazienkowe na wymiar. Dlaczego warto zdecydować się na taki wybór? Przekonaj się, co możesz zyskać! 1. Pełna personalizacja Meble na wymiar pozwalają w pełni dopasować projekt do Twoich indywidualnych […]
Czytaj dalej06.01.2025 Do wnętrz
20.12.2024 Porady
19.12.2024 Porady
19.12.2024 Akcesoria domowe