14.10.2022 / Budowa i remont
Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami, w tym roku będzie zdecydowanie cięższy, niż w poprzednich latach biorąc pod uwagę ceny, które zwalają z nóg oraz kryzys na rynku energetycznym. Warto więc odpowiednio przygotować swój dom na nadejście niskich temperatur i na wszelki wypadek zabezpieczyć go oraz jego domowników przed ewentualnym chłodem. W tym celu należy wyposażyć się w dodatkowe źródło ciepła, jakim może być grzejnik elektryczny.
Oprócz ogrzewania domu gazem lub piecem na paliwa stałe tj. węgiel czy drewno warto także pomyśleć o dodatkowym grzejniku elektrycznym, który będzie wsparciem dla głównego źródła ciepła. To niewielkie urządzenie może być pomocne w ewentualnych sytuacjach, gdy niezbędne będzie dogrzanie pomieszczeń za pomocą alternatywnego grzejnika. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów grzejników elektrycznych, jaki więc najlepiej będzie wybrać do swojego mieszkania? Tego dowiecie się z naszego dzisiejszego tekstu.
Istnieją dwa podstawowe rodzaje grzejników elektrycznych i różnią się one od siebie sposobem wymiany ciepła. Są to grzejniki konwekcyjne nazywane też konwektorowymi i radiacyjne. Pierwsze z nich jest najchętniej wykorzystywanym sposobem dogrzania mieszkań przez konsumentów. Ich działanie polega na procesie konwekcji, czyli pobieraniu ciepła z dołu grzejnika, a następnie po wcześniejszym ogrzaniu wypuszczenie go górą. Są to urządzenia, które w prosty sposób można zainstalować u siebie w mieszkaniu i dopasować aranżację do swoich preferencji.
Większość grzejników posiada możliwość postawienia na podłodze lub zawieszenia na ścianie dzięki specjalnym uchwytom. Instalacja jest również dość prosta i wystarczy przyłączyć urządzenie jedynie do kontaktu, aby zaczęło działać. Ich temperatura jednak znacząco spada po wyłączeniu, ponieważ urządzenie ogrzewa jedynie w czasie podłączenia do prądu, nie jest to więc dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam na oszczędności prądu oraz kosztów z nim związanych.
Grzejniki radiacyjne natomiast oddają ciepło do pomieszczenia za pomocą całej swojej powierzchni, a to dzięki oleistej cieczy, którą są wypełnione. Olej wewnątrz co prawda wolniej się nagrzewa, ale za to dłużej utrzymuje temperaturę, przez co pomieszczenie pozostaje nagrzane jeszcze dość długo po jego wyłączeniu. Grzejniki radiacyjne podobnie jak konwektorowe posiadają dużą dowolność w aranżacji i są poręczne niewielkie, dzięki czemu z powodzeniem możemy je dowolnie przestawiać. Wybór grzejnika konwekcyjnego to znacznie bardziej komfortowy i ekonomiczny sposób ogrzania mieszkania, jednak jest on zdecydowanie droższy, przez co też mniej popularny wśród nabywców.
W zależności od tego, gdzie planujemy wstawić dodatkowe źródło ciepła, powinniśmy rozplanować swój zakup. W mniejszych pomieszczeniach, do których należy np. łazienka, gdzie wymagamy szybkiego nagrzania, ale nie spędzamy tam dużej ilości czasu, najlepiej sprawdzi się elektryczny grzejnik konwekcyjny. Jeśli natomiast szukamy sposobu na dogrzanie większego pomieszczenia, które jest znacznie częściej odwiedzane przez domowników jak np. salon lub sypialnia należy rozejrzeć się za grzejnikiem radiacyjnym, który zapewni przyjemne ciepło na znacznie dłużej bez generowania kosmicznych rachunków za prąd. Decyzja należy do was, przed zakupem radzimy zrobić porządny research, aby móc wybrać dobrze, a grzejnik mógł odpowiednio wam służyć podczas chłodniejszych dni..
03.10.2024 Aranżacja wnętrz
Materiał partnera Każdy dom to nie tylko przestrzeń do życia, ale również miejsce, które odzwierciedla charakter i osobowość swoich mieszkańców. Kobiety od wieków przywiązują dużą wagę do estetyki i funkcjonalności swojego otoczenia. Wśród wielu elementów wyposażenia wnętrz, szafki z szufladkami wyróżniają się jako doskonałe rozwiązanie dla tych, które cenią porządek, […]
Czytaj dalej03.10.2024 Do wnętrz
01.10.2024 Do wnętrz
13.08.2024 Budowa i remont
23.07.2024 Budowa i remont
22.07.2024 Budowa i remont
11.07.2024 Budowa i remont