24.03.2023 / Kuchnia i jadalnia
Kuchnia jest wyjątkowym miejscem, w którym nie tylko przygotowujemy posiłki, ale również spotykamy się z domownikami przy śniadaniu i odpoczywamy przy filiżance ulubionej kawy. Ze względu na ograniczenia przestrzenne w wielu mieszkaniach czy domach wydzielenie osobnej strefy jadalnianej jest niemożliwe. Funkcję stołu jadalnianego przejmuje więc blat, a krzeseł – hokery. Modne, wysokie krzesła barowe osadzone na jednej albo czterech nogach są zarówno praktyczne, jak i estetyczne. Hokery doskonale się prezentują, dodają wnętrzu klasy i nowoczesnego charakteru. Jednak, żeby niebanalne meble dobrze spełniały swoje zadanie, należy starannie dopasować je do wnętrza i indywidualnych potrzeb. Jak znaleźć idealne hokery? Sprawdź nasze rady!
Pierwszym czynnikiem na liście kryteriów, które warto wziąć pod uwagę podczas wybierania hokerów, jest ich budowa. Zanim wybierzesz dany model, odpowiedz sobie na pytanie: hokery ustawione przy wyspie mają zastępować standardowe krzesła jadalniane czy stanowić jedynie dodatek urozmaicający aranżację? Jeśli nowe meble mają być zastępstwem dla klasycznych krzeseł i stołu, wybierz solidne, zabudowane modele z pełnym oparciem. Zwróć szczególną uwagę na ich konstrukcję. Hokery, które będą użytkowane przez domowników podczas codziennych posiłków, muszą być stabilne.
Aby spożywanie posiłków czy picie kawy przy kuchennej wyspie było komfortowe i nie obciążało kręgosłupa, należy starannie dopasować wysokość hokerów do blatu. Eksperci zaznaczają, że odległość pomiędzy siedziskiem a blatem powinna wynosić około 30 cm. Standardowe wyspy barowe montowane w kuchniach mają wysokość 110–120 cm. Z tego powodu największą wygodę zapewnią krzesła z siedziskami na wysokości 80–90 cm. Na uwagę zasługują modele z regulacją wysokości. Hokery z prostym, niezawodnym mechanizmem sprawdzą się w domach, w których mieszkają dzieci i dorośli. Dzięki przemyślanej konstrukcji mebla każdy domownik będzie mógł dopasować wysokość krzesła do swoich potrzeb.
Hokery dostępne są w wielu wariantach różniących się od siebie stylem, trwałością oraz budulcem. Materiał, z którego wykonany jest mebel, ma ogromny wpływ na komfort jego użytkowania, sposób pielęgnacji i trwałość. Hokery dostępne w sklepach możemy podzielić na kilka głównych typów. Wyróżniamy:
Nowa kuchnia i jadalnia będą dobrze prezentowały się tylko wtedy, kiedy wszystkie elementy aranżacji będą tworzyć spójną całość. Kolorystyka, fason mebli, materiały wykończeniowe, oświetlenie, dodatki i dekoracje muszą harmonijnie ze sobą współgrać i wzajemnie się uzupełniać. W dobrych sklepach meblowych znajdziesz hokery zaprojektowane w różnych konwencjach. W kuchni inspirowanej stylem skandynawskim doskonale sprawdzą się proste hokery osadzone na drewnianych, delikatnie rozchylających się nogach. W klimat dopieszczonego w detalach wnętrza glamour wpiszą się welurowe siedziska osadzone na chromowanych nogach, a w klasyczne wnętrze – proste, wysokie stołki drewniane. Hokery utrzymane w stonowanych, ciemnych kolorach są wręcz stworzone do surowych loftów. Pamiętaj o tym, że ciężkie, masywne hokery sprawdzą się jedynie w dużych, przestronnych pomieszczeniach. W ciasnych kuchniach zdecydowanie korzystniej będą prezentować się lekkie modele. Aranżowanie wnętrz jest sporym wyzwaniem, ale również ogromną przyjemnością. Nie bój się eksperymentów i eklektycznych połączeń – podczas urządzania wnętrz nieoczywiste, ale przemyślane zestawienia sprawdzają się doskonale!
24.03.2025 Ogród
Modernizacja ogrodu to proces, który może tchnąć nowe życie w istniejącą przestrzeń zewnętrzną. Często oznacza to nie tylko poprawę estetyki, ale także funkcjonalności ogrodu. Dzięki temu można stworzyć miejsce, które będzie bardziej przyjazne dla użytkowników, a jednocześnie spełniać ich potrzeby estetyczne i praktyczne. Współczesne ogrody to miejsca, gdzie natura spotyka […]
Czytaj dalej12.03.2025 Do wnętrz
10.03.2025 Kuchnia i jadalnia
10.03.2025 Kuchnia i jadalnia
03.09.2024 Kuchnia i jadalnia
07.08.2024 Kuchnia i jadalnia
31.07.2024 Kuchnia i jadalnia