14.09.2022 / Wystrój wnętrz
Ostatnia dekada niewątpliwie wytworzyła presję na tryb szybkiego życia. Wraz z tym zmieniły się poglądy czy sposób spędzania wolnego czasu. Zmieniły się także wnętrza. Dawniej usiane masą niepotrzebnych ozdób, dziś raczej świecą pustką, gwarantując funkcjonalność. To jedna z cech stylu nowoczesnego, który w ostatnich latach zyskał popularność.
W codziennym życiu nie pozostaje zbyt wiele miejsca na relaks. Synonimem odpoczynku stała się sypialnia i kilka godzin intensywnego, regenerującego snu. Nowoczesne wnętrze to przestrzeń, w której można nie tylko wypocząć po ciężkim dniu, ale i spędzić czas z rodziną.
Jak do tego doszło? Gospodynie domowe dość mają dodatków, które wymagają czasu na sprzątanie, i które piętrzą się na meblowych powierzchniach. Nowoczesny trend wyszedł poniekąd z potrzeby oszczędności każdej chwili, którą można spędzić z najbliższymi. Z półek, komód i kredensów poznikały gromadzące kurz akcesoria, podobnie jak ciężkie dywany i chodniki wymagające czasochłonnej pielęgnacji.
Nowoczesna przestrzeń jest łatwa w utrzymaniu czystości. Nagromadzone roztocza oraz kurz łatwo usunąć, uruchamiając sprzęty będące osiągnięciami współczesnej technologii. Sprzęty te wpisują się w charakterystykę nowoczesnych wnętrz. Robot sprzątający, ozonator czy cichy oczyszczacz powietrza skutecznie usuwają zanieczyszczenia i wirusy zagrażające zdrowiu.
Nowoczesna przestrzeń to także inteligentne wnętrze. Ogrzewanie czy oświetlenie sterowane pilotem czy aplikacją w telefonie generują oszczędności, o których kilka lat temu nikt jeszcze nie myślał.
Kolejną cechą nowoczesnego stylu jest oświetlenie. Występuje w postaci designerskich lamp, które mają możliwość ustawienia kąta padania światła czy jego barwy. W modzie są reflektory szynowe, halogeny sufitowe czy lampy wiszące, które doskonale wpisują się w panujący trend. Podobnie jak sprzęt AGD, oświetleniem domu również można sterować. W jednej chwili tworzy się nastrojowy klimat do oglądania filmów, w drugiej natomiast dobrze oświetlone miejsce spożywania rodzinnego posiłku.
Przestrzeń urządzona zgodnie z nowoczesnymi trendami cechuje się surowością. Duże powierzchnie, takie jak ściany czy podłogi mają jednolitą barwę. Najczęściej stawia się na odcienie bieli, choć ostatnie lata pokazały, że w styl nowoczesny bardzo dobrze wpisują się farby w kolorze butelkowej zieleni czy głębokiego granatu.
Podłogi z kolei to drewniane panele czy jednolite posadzki, na których ewentualnie widnieje monochromatyczny dywan.
Nie ulega wątpliwości, że meble nadają wnętrzom określonego charakteru. W nowoczesnych trendach są to kwadratowe i prostokątne bryły o powierzchniach na wysoki połysk. Fronty i blaty – tradycyjnie w jednolitym kolorze – są funkcjonalne i nie wymagają wiele czasu, by utrzymać je w czystości. Zasadą jest ograniczenie wyposażenia na rzecz praktycznych elementów – sofy z regulowanym zagłówkiem, rozkładanym stolikiem kawowym czy pojemnymi meblami o prostej formie.
Jak wspomniano wcześniej, powierzchnie mebli pozostają puste lub wypełnione w niewielkim stopniu. Przestrzeń tę dobrze jest wypełnić funkcjonalnymi dodatkami. Atrybutem nowoczesnych wnętrz są designerskie dodatki, dzięki którym aranżacja nabiera wyjątkowego stylu. W myśl zasady mniej znaczy lepiej, warto ograniczyć się do kilku sztuk, które znajdą się na całej powierzchni. Wystrój doskonale uzupełniają świeże cięte kwiaty czy nowoczesne okazy w estetycznych donicach.
06.06.2023 Budowa i remont
Szybkie tempo życia, smog, wysokie koszty utrzymania i wszechobecny hałas to główne powody, dla których coraz więcej mieszkańców Warszawy rozważa wyprowadzkę za miasto. Ich celem są podwarszawskie miejscowości, które kuszą ciszą, czystym powietrzem i mnóstwem zieleni. Jedną z nich jest Celestynów, położony w powiecie otwockim, w odległości zaledwie 32 […]
Czytaj dalej06.06.2023 Wystrój wnętrz
05.06.2023 Budowa i remont
06.06.2023 Wystrój wnętrz
29.05.2023 Wystrój wnętrz
26.05.2023 Wystrój wnętrz
23.05.2023 Wystrój wnętrz