21.12.2018 / Budowa i remont
Ogrzewanie podłogowe zatroszczy się o przyjemne ciepło w wybranym przez Ciebie pomieszczeniu. Jeśli nie jesteś jeszcze przekonany, czy w Twoim domu sprawdzi się podłogówka, to przeczytaj nasz artykuł. Przedstawiamy zalety i wady ogrzewania podłogowego, aby ułatwić Ci wybór.
Ogrzewanie podłogowe staje się coraz bardziej popularne. Decydują się na niego właściciele nowych i starych budynków. Kiedy zamontujesz ten typ ogrzewania, zachwycisz się przyjemnie ciepłą podłogą, po której możesz komfortowo stąpać boso, nawet wtedy, gdy za oknem panuje wielki mróz. Ciepło z ogrzewania podłogowego rozchodzi się równomiernie po podłodze, dlatego w całym pomieszczeniu będziesz odczuwał przyjemną temperaturę.
Kolejną zaletą ogrzewania podłogowego jest to, że nie jest widoczne. Ukryte pod panelami, płytkami, deskami, korkiem, parkietem, a nawet laminatem zwraca na siebie uwagę tylko przyjemnym ciepłem. W takim pomieszczeniu, w którym zdecydowałeś się na ogrzewanie podłogowe, możesz zrezygnować z ogrzewania kaloryferami, które nie wyglądają zbyt estetycznie i zajmują cenne miejsce.
Jeśli jesteś alergikiem to ogrzewanie podłogowe jest dla Ciebie najzdrowsze. Na kaloryferach osiada kurz, a każdy ruch powietrza roznosi go po całym pomieszczeniu. Dzięki ogrzewaniu podłogowemu łatwiej utrzymasz czystość w pokoju i nie będziesz narażony na roznoszący się wokół pył.
Ogrzewanie podłogowe obniża koszty energii. Pomieszczenie jest ogrzewane równomiernie, co oznacza, że w każdym miejscu jest taka sama temperatura. Choć ciepło rozchodzi się wolniej, to jednak o wiele dłużej utrzymuje się w pokoju. Ogrzewanie podłogowe oznacza więc o wiele mniejsze zużycie energii, bowiem potrzebuje niższej temperatury w porównaniu z tradycyjnymi grzejnikami.
Instalacja ogrzewania podłogowego może nie zdać egzaminu, jeśli jest źle izolowane od strony podłoża. Zdarza się to zazwyczaj w starym budownictwie. W pomieszczeniu słabo izolowanym w mroźne dni ciepło będzie uciekać, a temperatura spadać poniżej 21 stopni Celsjusza. W takich przypadkach trzeba skorzystać z dodatkowego ogrzewania, na przykład grzejnika.
Pamiętaj, że ogrzewanie podłogowe potrzebuje do ogrzania całej przestrzeni pomieszczenia o wiele więcej czasu niż grzejniki i kaloryfery. Także konserwacja tego systemu jest o wiele bardziej czasochłonna i trudniejsza. Do jakichkolwiek usterek należy wezwać wykwalifikowanego fachowca.
Warto inwestować w system ogrzewania podłogowego tylko najwyższej jakości, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Rury z dobrego tworzywa sztucznego są niezwykle trwałe, a ich żywotność jest określana przez specjalistów nawet na 40 – 50 lat.
02.04.2023 Sypialnia
Jaki materac wybrać – sprężynowy czy piankowy? Przyznaj, że choć raz zadałeś sobie właśnie takie pytanie. Nie da się ukryć, że podjęcie decyzji bywa dość trudne. W końcu to od tego elementu zależy komfort Twojego snu. Postanowiłam więc, że przygotuję artykuł, w którym przedstawię zalety oraz wady każdego z tych rozwiązań. Podpowiem także, […]
Czytaj dalej31.03.2023 Wystrój wnętrz
31.03.2023 Rolety i żaluzje
31.03.2023 Budowa i remont
31.03.2023 Budowa i remont
28.03.2023 Budowa i remont
27.03.2023 Budowa i remont