21.12.2018 / Budowa i remont
Jeśli decydujesz się na remont mieszkania lub domu jesienią i zimą, nie musisz się martwić, że stracisz czas. Ciemne, chłodne dni nie zachęcają do spacerów, czy do spędzania wolnych chwil w ogrodzie tak samo, jak latem. O tej porze roku możesz wiele prac remontowych bezpiecznie wykonywać w mieszkaniu lub w domu. Od czego zatem zacząć remont? Oto kilka podpowiedzi.
Jeśli chciałbyś kupić materiały budowlane po niższej cenie, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Jesienią i zimą o wiele mniej ludzi decyduje się na remont mieszkania niż wiosną czy latem. Są to pory roku, w których niektóre firmy budowlane znacznie obniżają ceny produktów. Warto zatem kupić materiały budowlane w atrakcyjnej cenie, a zaoszczędzone pieniądze odłożyć na wymarzone wakacje.
Malowanie ścian to czynność, którą z powodzeniem możesz rozpocząć jesienią i zimą. Pamiętaj tylko, aby regularnie wietrzyć i ogrzewać pomieszczenie. Farby i kleje do tapet będą się wtedy lepiej trzymały ścian. Po pomalowaniu przewietrz mieszkanie nawet kilka razy dziennie. Zimą powietrze w pomieszczeniu może być zbyt wilgotne, a to wydłużyłoby proces wysychania ścian. Świeże powietrze pomoże także zniwelować charakterystyczny zapach farb ściennych. Kaloryfery nastaw na około 20 stopni Celsjusza, dzięki temu stworzysz idealne warunki do równomiernego wysychania farb ściennych lub kleju do tapet.
Ważne: Jesienią i zimą dni są coraz krótsze. Kolor farb ściennych inaczej prezentuje się w świetle dziennym, a inaczej w świetle sztucznym. Warto zatem malować ściany, kiedy za oknem jest w miarę jasno. Dzięki temu zauważysz wszelkie niedociągnięcia i będziesz mógł je szybko poprawić.
Układanie paneli, wykładziny i płytek to praca, którą bez problemu wykonasz w czasie jesieni i zimy. Jeśli chcesz położyć drewnianą podłogę, to deski, które przyniesiesz z chłodniejszego miejsca, powinny poleżeć przez pewien czas w cieplejszym pomieszczeniu. Drewno musi przyzwyczaić się do temperatury i wilgoci panującej wewnątrz mieszkania, aby po ułożeniu wyglądało estetycznie.
Nie ma żadnego problemu, aby wewnątrz mieszkania wykonywać w czasie chłodniejszych miesięcy prace izolacyjne i wykończeniowe. Możesz zdecydować się na ocieplanie strychu, czy na postawienie ścianki działowej z płyt gipsowo-kartonowych. Podobnie jak w przypadku malowania ścian pamiętaj o regularnym wietrzeniu i ustawieniu kaloryfera na około 20 stopni Celsjusza.
Na jesieni i w zimie zrezygnuj z wszelkich remontów, które wykonujesz na zewnątrz domu. Takie prace, jak malowanie i ocieplanie elewacji, osadzanie okien w niskich temperaturach może doprowadzić do poważnych usterek. Nie każdy materiał jest odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych w okresie późnej i mroźnej jesieni oraz zimy.
24.03.2025 Ogród
Modernizacja ogrodu to proces, który może tchnąć nowe życie w istniejącą przestrzeń zewnętrzną. Często oznacza to nie tylko poprawę estetyki, ale także funkcjonalności ogrodu. Dzięki temu można stworzyć miejsce, które będzie bardziej przyjazne dla użytkowników, a jednocześnie spełniać ich potrzeby estetyczne i praktyczne. Współczesne ogrody to miejsca, gdzie natura spotyka […]
Czytaj dalej12.03.2025 Do wnętrz
10.03.2025 Kuchnia i jadalnia
30.01.2025 Budowa i remont
10.12.2024 Budowa i remont
13.08.2024 Budowa i remont
23.07.2024 Budowa i remont