25.10.2019 / Łazienka
Urządzając łazienkę często zastanawiamy się, jakie elementy wyposażenia sprawdzą się najlepiej. Z doborem odpowiednich mebli czy dodatków nie mamy na ogół większego problemu. Kłopoty pojawiają się jednak w momencie, gdy musimy wybrać między wanną a prysznicem. Oba rodzaje armatury mają bowiem wiele zalet, jednak nie zawsze mogą okazać się dobrym rozwiązaniem. W tym artykule podpowiemy więc co będzie lepsze – wanna czy prysznic?
Wybierając rodzaj armatury łazienkowej, należy w pierwszej kolejności zastanowić się, który z tych elementów będzie bardziej pasował do naszej łazienki. Przede wszystkim umieszczając go w pomieszczeniu musimy mieć pewność, że nie „zagraci” on przestrzeni, a korzystanie z niego będzie wygodne oraz komfortowe. Do większych wnętrz można wybrać wannę. Bardzo ciekawie prezentuje się ona w wersji narożnej lub wolnostojącej – na wannie tego typu można przewiesić ręczniki (np. ręczniki dla męża i żony w łazience dla dwojga!) i stworzyć dodatkową dekoracje. W sklepach dostępne są również modele wanien z hydromasażem – idealne dla osób, które lubią długie kąpiele z bąbelkami. W mniejszych łazienkach najczęściej lepszym wyborem okazuje się prysznic. Zajmuje on bardzo małą ilość miejsca i jest funkcjonalny.
Kąpiel w wannie to dla wielu z nas wspaniała okazja do relaksu i odprężenia. Długie wylegiwanie się w niej przynosi ukojenie oraz wyciszenie, a dodając do wody kilka kropel aromatycznych olejków jesteśmy w stanie również dodatkowo zniwelować niektóre schorzenia. Wpływa to jednak negatywnie na naszą skórę. Zbyt długie przebywanie w wodzie może bowiem powodować znaczne przesuszenie naskórka. Zwolennicy dbania o środowisko oraz oszczędzania podkreślają również, że taka kąpiel jest nieekonomiczna. Wanna okazuje się jednak niezbędna, jeśli jesteśmy rodzicami. Dużo łatwiej wykąpać w niej dziecko, niż pod prysznicem. Dodatkowo jest to dla pociechy duża frajda, dzięki której codzienna pielęgnacja staje się przyjemnością. Nie ma przecież nic lepszego, niż pluskanie się w wodzie pełnej piany.
Tak jak już wcześniej wspominaliśmy, prysznic zajmuje bardzo mało miejsca. Dodatkowo możemy zdecydować, czy chcemy zamontować kabinę z brodzikiem, czy też bez niego. Biorąc szybki prysznic oszczędzamy zarówno swój czas, jak i pieniądze. W ten sposób zużywamy znacznie mniej wody, niż w momencie, gdy bierzemy kąpiel w wannie wypełnionej po brzegi. Prysznic może okazać się nieco uciążliwy, jeśli pielęgnujemy swoją skórę olejkami, bądź peelingami. Kosmetyki te zostawiają bowiem śliską powłoczkę na armaturze, dlatego istnieje ryzyko poślizgnięcia się. Dla osób starszych, niepełnosprawnych, bądź mających problemy z poruszaniem będzie to jednak dużo wygodniejsze rozwiązanie. Aby jednak prysznic był bezpieczny, warto zamontować w kabinie kilka uchwytów, a dno brodzika wyłożyć specjalną matą antypoślizgową.
Jeśli jednak nie jesteśmy całkowicie przekonani do wymienionych wcześniej rodzajów armatury łazienkowej, możemy wybrać model 2w1, czyli wannę z prysznicem. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli decydować, np. w zależności od nastroju lub ilości czasu, czy weźmiemy długą kąpiel, czy też szybki prysznic. Taka strefa wodna z pewnością spełni oczekiwania każdego z domowników. Zaoszczędzimy również sporą ilość miejsca. W końcu chcąc zamontować w jednej łazience zarówno osobny prysznic, jak i wannę, musimy liczyć się z tym, że stracimy dużą ilość przestrzeni, którą moglibyśmy zaaranżować w całkowicie inny sposób. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się również parawan nawannowy, o którym pisaliśmy w artykule https://wnetrzadlaciebie.com/jak-dobrac-odpowiedni-parawan-nawannowy! Z jego pomocą klasyczną wannę zamienimy w prysznic bez większego wysiłku!
09.10.2024 Porady
Barcelona to jedno z tych miast, które po prostu trzeba zobaczyć. Przyciąga turystów z całego świata, w tym wielu Polaków. I nie ma w tym nic dziwnego! To miejsce, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością, tworząc niepowtarzalny klimat. Zanim jednak spakujesz walizki, warto poznać kilka ciekawostek o tym fascynującym mieście. Historia Barcelony sięga […]
Czytaj dalej03.10.2024 Aranżacja wnętrz
03.10.2024 Do wnętrz
20.05.2024 Łazienka
15.05.2024 Łazienka
01.02.2024 Łazienka
19.01.2024 Łazienka