05.04.2017 / Budowa i remont
Szukasz odpowiedzi na pytanie, czym się różni dachówka ceramiczna od dachówki cementowej. Chcesz wiedzieć, jak każda z nich sprawdza się pod względem jakości i wyglądu. Aby ułatwić Ci wybór najlepszego pokrycia dachowego, przedstawiamy mocne i słabe strony najpopularniejszych typów dachówek.
Dachówki ceramiczne i cementowe mają wiele podobieństw. Przede wszystkim bardzo trudno jest je rozróżnić po ich wyglądzie zewnętrznym. Na dachu prezentują się niemal identycznie. Cechą wspólną dachówek ceramicznych i cementowych jest też ich waga. Oba typy pokryć dachowych są dość ciężkie i przeznaczone na dachy posiadające solidną więźbę dachową. Zarówno dachówka ceramiczna, jak i cementowa wykorzystywana jest do krycia dachów o urozmaiconych kształtach.
Do produkcji dachówki ceramicznej używa się gliny ceglarskiej. Materiał, z którego jest wykonana dachówka ceramiczna, bardzo rzadko ulega uszkodzeniom mechanicznym nawet w czasie silnych wiatrów, obfitych opadów śniegu lub gradu. Słynie z długowieczności, dlatego wiele firm daje na dachówki ceramiczne gwarancję sięgającą do 50 lat. Warto też dodać, że jest to jedno z najdroższych rozwiązań pokryć dachowych.
Zalety dachówek ceramicznych:
Dachówki cementowe wykonywane są z połączenia trzech składników: piasku kwarcowego, cementu portlandzkiego i wody. Pokrycie dachowe tego typu cechuje się wyjątkowym poziomem wytrzymałości i odporności na uderzenia mechaniczne, a także na wysokie i niskie temperatury. Dachówki cementowe wyróżniają się wysokim poziomem wodoszczelności spośród innych rozwiązań krycia dachów. Materiał nie przesiąka, a maksymalna nasiąkliwość wynosi tylko 2,5% (w przypadku dachówek ceramicznych wynosi 6%). Dachówki cementowe są nieco tańsze w porównaniu do dachówek ceramicznych.
Zalety dachówek cementowych:
06.12.2023 Budowa i remont
Wentylacja jest jedną z najważniejszych instalacji w domu – zapewnia domownikom komfort użytkowania pomieszczeń oraz ma niemały, choć pośredni, wpływ na ich bezpieczeństwo. Zdarzają się jednak przypadki, w których w pomieszczeniu nie ma komina – brak więc wentylacji naturalnej, która grawitacyjnie, za pośrednictwem kanałów wentylacyjnych, odprowadza zużyte powietrze na zewnątrz budynku. Jak w takim przypadku […]
Czytaj dalej06.12.2023 Budowa i remont
05.12.2023 Marki
06.12.2023 Budowa i remont
06.12.2023 Budowa i remont
30.11.2023 Budowa i remont
29.11.2023 Budowa i remont