21.12.2015 / Budowa i remont
Sporo jest elementów konstrukcyjnych, które wpływają na stan budynku i jego wytrzymałość. Spośród wszystkich warto wymienić przede wszystkim niezwykle istotną kwestię, jaką jest odpowiednie i skuteczne docieplanie. Aby spełniało ono swoje zadania, musi zostać przeprowadzone w sposób prawidłowy. Jak więc to zrobić?
Pamiętać musimy przede wszystkim o tym, iż docieplania nie powinniśmy realizować zaraz po wymurowaniu ścian. Wszelkie tak zwane prace „mokre” sprawią bowiem, że materiał izolacyjny nie będzie efektywny. Przyjmuje się więc, że za ocieplenie należy wziąć się co najmniej po miesiącu od ich zakończenia.
Wszelkie prace związane z wykonaniem odpowiednie izolacji termicznej budynku składają się z kilku faz, spośród których należy wymienić:
Budując np. taras należy pamiętać o zastosowaniu odpowiedniej izolacji cieplnej przy gruncie. „Utrata nadmiernej ilości ciepła może być spowodowana przez nieszczelne okna, dach, ale największa strata następuje w wyniku nieprawidłowo zaizolowanych ścian. W tym przypadku, gdy stare ocieplenie jest w dobrym stanie technicznym, lecz jest po prostu niewystarczające, bardzo dobrym rozwiązaniem jest docieplanie ocieplonych elewacji.” – czytamy na stronie hurtowni budowlanej ekodomdg.sklep.pl, gdzie kupimy systemy dociepleń elewacji.
Podczas przygotowywania ścian, ważne jest, aby były one po prostu suche i czyste. Dopiero wtedy izolacja będzie stabilna. Jeżeli wystąpią tłuszcze bądź inne zabrudzenia, należy je usunąć szczotką drucianą. Pamiętajmy również o wypełnieniu ewentualnych dziur w ścianach.
Dolna krawędź ocieplenia to nic innego, jak listwy cokołowe, które są łączone ze sobą odpowiednimi klipsami. Taka listwa zapewni nam przede wszystkim równomierne rozłożenie izolacji.
Najczęściej używanym materiałem izolacyjnym jest styropian. Umieszcza się go na ścianie po wcześniejszym pokryciu jego obwodu zaprawą. Warto „dołożyć” dodatkową warstwę zaprawy również na środku płyty styropianowej. Wszystkie płyty montuje się jedna obok drugiej – ważne jest, aby odpowiednio je docisnąć.
Kolejnym etapem jest montaż łączników. Mogą być one wykonane ze stali bądź tworzywa sztucznego. Zanim zostaną zamieszczone w styropianie, wierci się niewielką dziurę. Pamiętać trzeba, by umieszczać je w tych miejscach, gdzie znajduje się zaprawa.
Następnie powinniśmy wypełnić szczeliny izolacji profilami dylatacyjnymi. Gdy zostanie do wykonane, możemy przejść do położenia warstwy zbrojącej. Tworzona jest ona z odpowiedniej zaprawy, która uodparnia izolację na uszkodzenia mechaniczne.
Na sam koniec położyć warstwę elewacyjną, która składa się z tynku. Zabezpieczy on nasze ocieplenie przed wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych.
28.09.2023 Biuro
Tablica korkowa to popularne narzędzie do wywieszania ogłoszeń, notatek czy też porządkowania wiadomości. Wykonana jest z naturalnego korka pozyskanego z drzewa korkowego. Nic więc dziwnego, że jest to popularne rozwiązanie do biur, domów, szkół, a sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chce przymocować różne kartki i ogłoszenia za pomocą pinezek. Jakie tablice korkowe […]
Czytaj dalej28.09.2023 Budowa i remont
28.09.2023 Budowa i remont
22.09.2023 Budowa i remont
19.09.2023 Budowa i remont
18.09.2023 Budowa i remont