20.05.2024 / Kuchnia i jadalnia
Artykuł sponsorowany
Piekarniki do zabudowy są popularne ze względu na możliwość umieszczenia ich w nowoczesnej zabudowie kuchennej na praktycznej wysokości. Korzystanie z nich jest wygodniejsze niż z piekarników umieszczonych pod kuchenką, do których trzeba się schylać. Piekarnik elektryczny do zabudowy można umieścić zarówno w słupku, jak i w innej konfiguracji szafek, co daje liczne możliwości aranżacji kuchni w zależności od potrzeb użytkowników. Dowiedz się, jak wybrać piekarnik do zabudowy, by nie żałować.
1. Jaki piekarnik do zabudowy wybrać?
2. Piekarnik parowy czy klasyczny?
3. Prowadnice teleskopowe i inne udogodnienia
Piekarniki elektryczne należą do najczęściej wybieranych na rynku, gdyż można podłączyć je praktycznie w każdym domu w przeciwieństwie do piekarników gazowych. Jednocześnie są to urządzenia, które sprawdzają się w wielu aranżacjach za sprawą dostępności piekarników do zabudowy. Dzięki nim można stworzyć nowoczesną i funkcjonalną kuchnię, w której wygodnie przygotowuje się ciasta, pieczenie lub pizzę dla całej rodziny.
Wybór piekarnika do zabudowy nigdy nie powinien być przypadkowy. Zakup konkretnego sprzętu powinno się dobrze przemyśleć. Dla niektórych najważniejsza może być bowiem funkcja dual cook, która pozwala upiec dwie różne potrawy jednocześnie, a dla innych ważniejsze jest tradycyjne pieczenie z możliwością szybkiego regulowania temperatury. Funkcje i sposób obsługi zawsze powinny być dopasowane do rzeczywistych oczekiwań przyszłych użytkowników.
Piekarnik parowy obsługuje się tak samo jak piekarnik klasyczny, jednak dzięki niemu można podnieść wartości odżywcze przyrządzanych potraw. Para w komorze piekarnika ogranicza utratę witamin i minerałów, jednocześnie skracając czas obróbki cieplnej. Dzięki temu mięso, ciasto lub inny wypiek są gotowe szybciej. Ponadto wnętrze piekarnika wypełnione parą mniej się brudzi. Na ściankach osadzają się niewielkie ilości tłuszczu, a czyszczenie parowe pozwala zmyć je bez żadnego wysiłku. Klasyczny piekarnik jest jednak tańszy. Jego zakup to mniejsze obciążenie dla domowego budżetu, co sprawia, że warto zachować balans pomiędzy korzyściami z pieczenia na parze a ceną urządzenia w zależności od tego, co i jak często się piecze.
Przeglądając ranking piekarników do zabudowy, warto zwrócić uwagę na różne funkcje i akcesoria dołączone do urządzenia. Chowane pokrętła i blokada drzwi przydają się w szczególności rodzinom z małymi dziećmi. Dzięki nim ogranicza się ryzyko, że maluch zmieni ustawienia piekarnika lub otworzy komorę i poparzy rączki. Praktyczną funkcją jest również katalityczne czyszczenie piekarnika, które polega na wypaleniu wszystkich zanieczyszczeń zgromadzonych na ściankach oraz resztek jedzenia i tłuszczu. Dzięki tej funkcji piekarnik wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką, a będzie lśnić czystością.
Dla wymagających odpowiedni jest z kolei piekarnik, który można podłączyć do systemu smart home. Taki piekarnik nagrzewa się po uruchomieniu na odległości, dlatego jest gotowy do pieczenia, gdy domownicy wrócą do domu z pracy lub szkoły. Równie dobrze można wyłączyć go zdalnie, gdy zapomni się o tym np. przed pośpiesznym wyjściem do sklepu. Co więcej, na rynku dostępne są piekarniki z funkcją mikrofali. Dzięki nim jedno urządzenia zastępuje dwa różne sprzęty i pozwala zaoszczędzić miejsce w kuchni. Z kolei podtrzymywanie ciepła ogranicza zużycie prądu i rachunki za energię elektryczną.
03.10.2024 Aranżacja wnętrz
Materiał partnera Każdy dom to nie tylko przestrzeń do życia, ale również miejsce, które odzwierciedla charakter i osobowość swoich mieszkańców. Kobiety od wieków przywiązują dużą wagę do estetyki i funkcjonalności swojego otoczenia. Wśród wielu elementów wyposażenia wnętrz, szafki z szufladkami wyróżniają się jako doskonałe rozwiązanie dla tych, które cenią porządek, […]
Czytaj dalej03.10.2024 Do wnętrz
01.10.2024 Do wnętrz
03.09.2024 Kuchnia i jadalnia
07.08.2024 Kuchnia i jadalnia
31.07.2024 Kuchnia i jadalnia
04.04.2024 Kuchnia i jadalnia