11.02.2020 / Narożniki i sofy
Masz już swoje „ciasne, ale własne” lokum? Przed Tobą wyzwanie w postaci urządzenia wnętrza. Na małej powierzchni każdy centymetr liczy się podwójnie, dlatego warto wykorzystać dostępne miejsce do maksimum. Funkcjonalnie skonstruowane meble pozwolą Ci zaoszczędzić sporo wolnej przestrzeni w pokoju. Jakie modele najlepiej sprawdzają się w małych pomieszczeniach?
W kawalerkach i współdzielonych mieszkaniach pokój dzienny często na noc zmienia się w sypialnię. Jak urządzić funkcjonalną przestrzeń, w której równie wygodnie wypoczniesz i przyjmiesz gości? Z pomocą przyjdzie Ci wielofunkcyjna sofa, która w dzień stanie się eleganckim elementem aranżacji, a po rozłożeniu stworzy przestrzeń do spania nawet dla 2 osób. Kupując sofę, zwróć uwagę, czy wybrany przez Ciebie model ma wewnętrzny pojemnik. Dzięki niemu nie będziesz mieć kłopotu z przechowaniem pościeli, a ponadto zyskasz dodatkowy schowek na śpiwór, zapasowe poszewki czy ręczniki.
Układ mebli i sprzętów w salonie – gdzie postawić sofę? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!
Twoi goście mają więc na czym usiąść: aby należycie ich podjąć, potrzebujesz jeszcze stolika. Wolisz proszone kolacje czy swobodne posiadówki przy kawie i lampce wina? Nawet w małym mieszkaniu nie musisz rezygnować z żadnej opcji! Zdecyduj się na stół z regulacją wysokości i rozkładanym blatem. Złożony mebel posłuży Ci jako stolik kawowy, przy którym można rozsiąść się nawet na pufach lub puszystym dywanie. Aby wygodnie zjeść posiłek, wystarczy podnieść i rozsunąć blat. Teraz musisz tylko dostawić krzesła – na przykład te, których na co dzień używasz przy stole w kuchni.
To kolejna propozycja dla wielofunkcyjnych wnętrz, łączących funkcje reprezentacyjną i prywatną. Meble chowane w szafie sprawdzą się także w pokojach dziecięcych: młodym domownikom często przypadają w udziale najmniejsze pokoje, gdzie każdy kawałek wolnej podłogi jest na wagę złota. Najczęściej w ten sposób wykonuje się łóżka i biurka. Po opuszczeniu blatu lub materaca możesz używać ich zgodnie z przeznaczeniem, a kiedy podniesiesz je do pionu – znikną za frontem, sprytnie imitującym szafę. Meble tego typu często wchodzą w skład meblościanek czy systemów modułowych. Możesz także kupić samodzielne chowane łóżko lub biurko i wkomponować je w dotychczasowe wyposażenie pokoju.
W pokoju dziecięcym łóżko nie musi udawać szafy – na rynku znajdziesz modele, które z powodzeniem łączą obie funkcje! Doskonałym sposobem na oszczędność miejsca jest łóżko ustawione na podwyższeniu, zabudowane u dołu szafkami lub szufladami, wyposażone w drabinkę. Taki mebel zajmuje w poziomie taką samą przestrzeń, jak tradycyjne łóżka, a dolny system do przechowywania pomieści mnóstwo dodatkowych przedmiotów. Maluch będzie świetnie się bawić, wspinając się po drabince do łóżka; jeśli obawiasz się, że dziecko obróci się przez sen i spadnie ze sporej wysokości, wybierz model wyposażony w boczne szczebelki.
24.04.2025 Do wnętrz
Jaki żyrandol wybrać do nowoczesnego salonu? Które modele są obecnie modne i często wybierane do klasycznie urządzonych salonów? Na jakie praktycznie i funkcjonalne aspekty zwracać uwagę? Salon – miejsce dla reprezentatywnego oświetlenia Salon to najczęściej największe pomieszczenie w domu lub mieszkaniu. Ma reprezentacyjny charakter – to tu najczęściej zapraszamy gości , […]
Czytaj dalej31.03.2025 Sprzątanie
04.01.2024 Narożniki i sofy
28.09.2023 Aranżacja wnętrz
19.04.2022 Narożniki i sofy
25.03.2022 Narożniki i sofy