10.10.2023 / Budowa i remont
Artykuł sponsorowany
Ekogroszek workowany to nadal uznane paliwo grzewcze w wielu domach i obiektach użyteczności publicznej. To dlatego, że jest relatywnie tani i nie wymaga skomplikowanych ani kosztownych inwestycji w przeróbkę instalacji grzewczej. Wystarczy kupić specjalistyczny piec z podajnikiem, a potem dobrej jakości ekogroszek. Na jakie parametry zwrócić uwagę podczas zakupu paliwa? Gdzie kupić i jak przechowywać ekogroszek? Podpowiadamy.
Przede wszystkim w domach, których właściciele z różnych powodów nie chcą lub nie mogą inwestować w kosztowne ogrzewanie pompą ciepła albo w maty grzewcze. Nadal też wiele osiedli i wsi jest znacznie oddalonych od gazociągu, a kupno bądź wynajem butli z gazem i przerobienie instalacji często są nieopłacalne. W tym przypadku ogrzewanie ekogroszkiem to najlepsze rozwiązanie. Warto jednak podkreślić sens odizolowania budynku od zimowych temperatur, zatem szczelne okna, ocieplenie ścian, stropu czy podpiwniczenia to konieczność. Tego rodzaju inwestycje są istotne także przy innych systemach grzewczych, ponieważ słaba izolacja znacznie podwyższa koszty ogrzewania budynku. Uniwersalny ekogroszek workowany to ciągle dozwolone, zgodne z normami paliwo, a dobry kocioł klasy 5 zapewnia ekologiczne spalanie i minimalną ilość emitowanych spalin. Z kolei automatyczny podajnik przy piecu to w zasadzie gwarancja bezobsługowego palenia. Wystarczy zasypać worek raz na tydzień, ustawić parametry na sterowniku i można już do kotłowni nie zaglądać.
Ekogroszek workowany to stałe paliwo, wytwarzane z węgla kamiennego lub brunatnego, wskutek kruszenia i przesiewania grubszych brył. Po uzyskaniu pożądanego granulatu, ekogroszek pakowany jest do worków, aby ułatwić transport, składowanie, a także zasypywanie paliwa do kotła. Przeznaczony on jest do spalania w niskoemisyjnych kotłach grzewczych. Aby ogrzewanie ekogroszkiem było możliwie jak najtańsze, kup paliwo dobrej jakości od sprawdzonego dystrybutora. Zwróć uwagę na takie parametry, jak:
Bardzo ważny jest też sposób przechowywania paliwa. Worki z ekogroszkiem powinny leżeć w suchym przewiewnym miejscu, nie dotykając wilgotnej posadzki ani tym bardziej gleby. Najlepiej składować je w suchej, dobrze wentylowanej kotłowni bądź piwnicy, ewentualnie w garażu. Worki układa się na paletach, aby powietrze miało swobodny obieg. Zawilgocony ekogroszek gorzej się rozpala, traci kaloryczność, więc jest mało wydajny, a ponadto wydziela do powietrza więcej substancji smolistych. Niekorzystne jest też przesuszenie ekogroszku, bo wtedy także traci na kaloryczności i powoduje spieki. Po prostu powinien mieć określony stopień wilgotności, aby był wydajny.
Ekogroszek workowany jest obecnie powszechnie dostępny, ale nie czekaj z zakupem, aż zaczną się ujemne temperatury. Nie masz czasu, aby jeździć od składu do składu i sprawdzać, gdzie jest ekogroszek workowany najwyższej jakości? Nie musisz. Możesz kupić to paliwo w sklepie internetowym pod linkiem https://grzejemnieto.pl/. To wygodne zakupy online, w dodatku nic nie zapłacisz za transport. Zamów ekogroszek workowany z dostawą do domu i ciesz się zimą.
24.03.2025 Ogród
Modernizacja ogrodu to proces, który może tchnąć nowe życie w istniejącą przestrzeń zewnętrzną. Często oznacza to nie tylko poprawę estetyki, ale także funkcjonalności ogrodu. Dzięki temu można stworzyć miejsce, które będzie bardziej przyjazne dla użytkowników, a jednocześnie spełniać ich potrzeby estetyczne i praktyczne. Współczesne ogrody to miejsca, gdzie natura spotyka […]
Czytaj dalej12.03.2025 Do wnętrz
10.03.2025 Kuchnia i jadalnia
30.01.2025 Budowa i remont
10.12.2024 Budowa i remont
13.08.2024 Budowa i remont
23.07.2024 Budowa i remont