11.06.2024 / Sypialnia
Artykuł sponsorowany
Stoisz przed wyborem łóżka małżeńskiego do sypialni? Wyjaśniamy, czym różni się łóżko z klasycznym stelażem od łóżka kontynentalnego. Oba mogą mieć piękną, tapicerowaną obudowę i nowoczesny wygląd. W czym tkwi różnica i które łóżko będzie lepszym wyborem w Twoim przypadku.
Łóżko z klasycznym stelażem składa się z ramy (zwykle drewnianej lub z płyty) oraz stelaża (zwykle listewkowego), który podtrzymuje materac. Materac leży bezpośrednio na stelażu i jest jedynym elementem zapewniającym komfort podczas snu. Komfort spania na takim łóżku zależy w głównej mierze od jakości materaca. Stelaż listewkowy zapewnia elastyczność i wspiera materac, ale nie dodaje dodatkowego komfortu.
Łóżka małżeńskie kontynentalne składają się natomiast z kilku poziomów.
Łóżko z klasycznym stelażem jest prostsze w konstrukcji i zwykle tańsze od łóżek kontynentalnych. Trzeba jednak pamiętać, że komfort spania zależy głównie od wybranego materaca, a ceny tych potrafią sięgać do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Za najwygodniejsze uważa się materace z pianką termoelastyczną visco, lateksem i nowoczesnymi wkładami chłodzącymi.
Optymalnym wyborem może być zakup klasycznego łóżka tapicerowanego w modnej kolorystyce i zakupienie do niego wybranego materaca (piankowego, kieszeniowego, lateksowego itp.) Miejsce pod łóżkiem można wykorzystać jako dodatkową przestrzeń do przechowywania. W mieszkaniach świetnie sprawdzają się łóżka małżeńskie z podnoszonym stelażem – siłowniki mogą bez problemu dźwignąć materac piankowy.
Łóżko może być bardzo niskie, co świetnie wygląda np. w modnej stylistyce japandi. Może mieć też standardową wysokość (40–50 cm), na której wygodnie usiąść również niższym, schorowanym czy kontuzjowanym osobom.
Łóżka o standardowej wysokości są dostępne w wielu stylach, od minimalistycznych i nowoczesnych po bardziej klasyczne lub zdobne wzory. Na przykład ten sklep meblowy online oferuje piękne łóżka małżeńskie polskiej produkcji. Warto zajrzeć, aby zobaczyć co jest aktualnie w trendach.
Łóżko kontynentalne oferuje wysoki poziom komfortu dzięki wielowarstwowej konstrukcji. Każda warstwa współpracuje, aby zapewnić optymalne wsparcie i wygodę. Łóżka kontynentalne są zazwyczaj wyższe niż klasyczne, co nadaje im bardziej luksusowy wygląd. Ale też nie będą z tego względu odpowiednie do każdej sypialni. Są cięższe i bardziej masywne niż łóżka z klasycznym stelażem, co może utrudniać ich przenoszenie.
Niektóre modele łóżek małżeńskich kontynentalnych mogą mieć pojemniki na pościel w bazie, co zapewnia dodatkową przestrzeń do przechowywania w sypialni. Z reguły łóżka kontynentalne są droższe niż te o prostszej budowie. Jednak toppery, czyli wierzchnie materaca są z reguły tańsze niż pełnowymiarowe materace – gdy przychodzi do ich wymiany, koszt jest wówczas niższy.
Słabą stroną łóżek kontynentalnym może być ich wysokość – to co najmniej 60–70 cm, co dla osób starszych, schorowanych, po kontuzjach może okazać się barierą. Również rodzice małych dzieci, które lubią wędrować nocą do łóżka mamy i taty, powinni dobrze przemyśleć zakup wysokiego łóżka. Dla kilkulatka może okazać się zbyt wysokie.
Łóżko kontynentalne, które jest wyższe niż standardowe, kojarzy się z hotelowym luksusem i jakością premium. Ale klasyczne łóżko nie musi być od niego gorsze – wszystko zależy od jakości i wygody materaca. Łóżko kontynentalne z reguły kosztuje więcej niż standardowe. Oba rozwiązania potrafią prezentować się z klasą w nowoczesnej sypialni. Mogą mieć piękne, tapicerowane zagłówki, podświetlane bazy i drobiazgowe wykończenie. Zerknij na ofertę EMWO – polskiego producenta mebli, aby zobaczyć przegląd aktualnego designu do sypialni.
14.10.2024 Aranżacja wnętrz
Urządzanie małego salonu fryzjerskiego wiąże się z wyzwaniami. Jednak przy odpowiednim podejściu możliwe jest stworzenie funkcjonalnej przestrzeni, w której praca będzie przyjemnością. Mały salon fryzjerski może stać się ulubionym miejscem klientów, do którego będą z chęcią wracać. Sprawdź, o czym musisz pamiętać, tworząc jego aranżację. Podpowiadam, jak […]
Czytaj dalej09.10.2024 Porady
03.10.2024 Aranżacja wnętrz
26.07.2024 Sypialnia
02.04.2024 Sypialnia
28.03.2024 Sypialnia
05.03.2024 Sypialnia