30.11.2022 / Kuchnia i jadalnia
To właśnie kuchnia jest sercem domu, to w niej gotujemy, jemy, a nierzadko również czytamy, pracujemy lub spędzamy czas z rodziną czy przyjmujemy gości. Biorąc to wszystko pod uwagę, ważne jest, żeby jej oświetlenie było dopasowane do potrzeb domowników. Dlatego projektując kuchnię, powinniśmy się zastanowić jakie oświetlenie do niej wybrać, tak, żeby było jednocześnie funkcjonalne, praktyczne oraz dobrze wyglądało.
Zdecydowanie każda funkcjonalna kuchnia potrzebuje głównego oświetlenia, które włącza się od razu po wejściu do niej. Wybór takiej iluminacji może zająć nam sporo czasu, ze względu na to, że możemy się zdecydować na jedną główną lampę, ale także na kilka punktów świetlnych. W tego rodzaju pomieszczeniu najlepiej sprawdzi się światło rozproszone, dzięki któremu cała kuchnia będzie jasna, bez efektu cieni rzucanych na ścianę.
Wybierając oświetlenie do kuchni, warto zajrzeć tutaj: https://www.2bm.pl/zyrandole/zyrandole-do-kuchni i poszukać inspiracji. Żyrandole do kuchni to świetne rozwiązanie jako główne światło, które nada się do sporych rozmiarów pomieszczeń i będzie widocznym elementem dekoracyjnym. Do kuchni możemy również wybrać:
Taki rodzaj oświetlenia ma nam ułatwić codzienną pracę w kuchni. Jeżeli chcemy wyeksponować wyspę kuchenną, świetnym rozwiązaniem będą długie lampy wiszące, które zrobią na każdym wrażenie. Natomiast jeżeli chodzi o oświetlenie blatów, czy zlewozmywaka najlepiej w tym wypadku sprawdzą się listwy lub taśmy LEDowe, dzięki którym oświetlimy dokładnie te miejsca, które tego wymagają, bez większego problemu.
Reflektorki halogenowe są również dobrą opcją w przypadku oświetlenia miejscowego, ze względu na to, że dają mocne światło i są nieco tańsze od oświetlenia diodowego. W przypadku, gdy nad blatem roboczym znajdują się szafki, można zamontować również oprawy z halogenami, których kierunek można zmieniać lub oprawy na wysięgnikach, które można zamocować do górnej powierzchni szafek wiszących.
Barwa światła to obiektywna miara odcienia kolorystycznego promieni światła, które widzisz. Światło ciepłe ma właściwości odprężające i relaksujące, natomiast zimne działa pobudzająco oraz ma bezpośredni wpływ na koncentrację. Dobierając źródło światła do swojej kuchni, zwróć uwagę na jego temperaturę. Wartością pośrednią jest 3300 K, niższa wartość oznacza światło ciepłe, a wyższa zimne.
Oświetlenie centralne w kuchni powinno mieć ciepłą barwę, dzięki czemu stanie się ona przytulniejsza, natomiast oświetlenie zadaniowe – zimną, ze względu na to, że w takim miejscu nie będzie męczące oraz dobrze rozjaśni miejsce przygotowywania posiłku.
01.12.2023 Choinki świąteczne
Okres Bożego Narodzenia to czas, w którym przestrzeń pęka w szwach od dekoracji świątecznych. Są wszechobecne – spotkać je można w galeriach handlowych, na skwerach czy w parkach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by za pomocą odpowiednio dopasowanych ozdób stworzyć świąteczny klimat w domu czy w ogrodzie. Świetnie sprawdzą się do tego modne niebieskie lampki choinkowe. Okazuje się, […]
Czytaj dalej01.12.2023 Rolety i żaluzje
30.11.2023 Budowa i remont
27.11.2023 Kuchnia i jadalnia
13.10.2023 Kuchnia i jadalnia
04.10.2023 Kuchnia i jadalnia
15.09.2023 Kuchnia i jadalnia